AMD بخش هایی از معماری Ryzen 3000 را در GDC 2019 تشریح می کند


AMD بخش هایی از معماری Ryzen 3000 را در GDC 2019 تشریح می کند

نشست GDC 2019 یکی از همایش هایی است که امیدهای زیادی به نشر اطلاعات رسمی و مفید در آن وجود دارد. کمپانی AMD یکی از برندهایی است که در GDC 2019 حضور داشته و البته نشست اختصاصی خود را برنامه ریزی کرده است. GDC 2019 در سانفرانسیسکو و در تاریخ ۱۸ الی ۲۲ مارس ۲۰۱۹ برپا خواهد شد.

پیشبینی می گردد که AMD در این نشست و کنفرانس خود، به بخش های از پردازنده های AMD RYZEN 3000 نیز اشاره نماید؛ هر چند که به تازگی باخبر شدیم که کارت گرافیک های ۷ نانومتری تحت معماری Navi از سوی این شرکت با تاخیر چشمگیر در سال ۲۰۱۹ روبرو شده اند، اما تاریخ عرضه پردازنده های ۷ نانومتری AMD RYZEN 3000 در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این شرکت اعلام کرده است که تمرکز سخنران در GDC 2019 بر روی بهینه و بهبود نرم افزارهای پردازنده AMD Ryzen خواهد بود. این محصولات از نسل دوم معماری ZEN با نام ZEN2 بهره برده که به عبارتی سومین تلاش این شرکت بر روی این ریزمعماری است. این شرکت ضمن بهبود تکنیک های تولید، فناوری اختصاصی و کاهش لیتوگرافی به ۷ نانومتر، نسل سوم RYZENها را در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد کرد که تاریخ قطعی آن مشخص نشده است. برخی معتقدند که این شرکت در انتظار قدم بعدی از سوی Intel نشسته است.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *