گوگل مپس حالا بیشتر به Waze شباهت دارد


گوگل مپس حالا بیشتر به Waze شباهت دارد

گوگل پنج سال پیش سرویس نقشه آنلاین ویز را تصاحب کرد، اما بسیاری از ویژگی های کاربردی آن مانند تعامل رانندگان با یکدیگر، گزارش تصادفات، دوربین های ترافیک، دوربین های کنترل سرعت، ایستگاه های پلیس و … هرگز به گوگل مپس اضافه نشد. اما در هفته گذشته گوگل سرانجام آپدیت بزرگی برای سرویس نقشه خود ارائه داد که چند ویژگی محدود از Waze به آن اضافه شده است.

قابلیت جدید گوگل مپس اطلاع از وضعیت جاده است که در حال حاضر برای تعداد محدودی از کاربران در دسترس است. گوگل حالا اگر جاده ای در دست تعمیر باشد به کاربرانش گزارش میدهد، به زودی اطلاع رسانی در خصوص تصادفات نیز به آن اضافه خواهد شد. اپلیکیشن گوگل مپس با اطلاعات کاربران خود وضعیت نقشه را به روز می کند و از آنها میپرسد که آیا جاده هنوز در دست تعمیر است، کاربران با “بله”، “خیر” و “مطمئن نیستم” می توانند وضعیت نقشه را به روز کنند. البته همانطور که پیش تر عنوان شد این ویژگی حالا تنها برای کاربران محدودی عرضه شده، اما مطمئنا پس از آزمایش در طیف وسیع تر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اما قابلیت های جدید دیگری نیز به گوگل مپس اضافه شده که به عنوان مثال در منوی Explorer کاربران می توانند کافه و رستوران های پیشنهاد شده در منطقه مورد نظر را ملاحظه کنند. البته با وجود سیستم امتیازدهی و براساس الگوریتم های خاص گوگل می توان قدرت انتخاب نسبتاً دقیقی داشت. جالب است بدانید که اگر شما هم این رستوران ها و کافه ها امتحان کرده باشید، گزینه ای با نام Your match فعال خواهد شد که از طریق آن می توانید با امتیاز دهی به آن مکان ها میزان رضایت خود را با دیگر کاربران گوگل مپس به اشتراک بگذارید. به صورت کلی آپدیت جدید گوگل مپس به صورت تخصصی امکان دسترسی و اطلاع رسانی در خصوص کافه، رستوران ها، کیفیت ارائه خدمات آنها و میزان رضایت مشتریان را آسان تر کرده است.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *