کارت گرافیک ارزان خواهد شد!


کارت گرافیک ارزان خواهد شد!

این روزها اخبار داغی مبنی بر احتمال معرفی سری جدید کارت گرافیک های گیمینگ “انویدیا جیفورس” مطرح است؛ اما از سوی دیگر گیگابایت از کاهش بازار کارت گرافیک های خود تا ۲۰% سخن می گوید و برخی منابع معتبر نیز پس دادن ۳۰۰ هزار GPU به NVIDIA را تائید کرده اند. همگی این موارد تنها یک دلیل دارد؛ کاهش ارزش بیت کوین و فشار دولت ها بر آن که باعث شده است تا تب و تاب بستن ریگ های گران قیمت پایان یافته و اینک ماینرها با ده ها کارت گرافیکی که در برخی موارد حتی فاقد خروجی گرافیکی هستند، تنها بمانند.

از جمله دلایلی که وضعیت کارت گرافیک برای گیمرها را به خطر انداخت، پشتیبانی AMD از ماینرها بود! ای ام دی طی اقدامی بی سابقه و غیره منتظره، درایورهایی را منتشر کرد که برای ماینرها میکروکدهای بهینه شده را به همراه داشت. پس از آن موجودی کارت گرافیک های Vega به شدت تحت فشار قرار گرفت. اینک DigiTimes گزارشی را منتشر کرده است که حاکی از کاهش قیمت چشمگیر برای کارت گرافیک ها است.

DigiTimes در گزارش خود اعلام کرده است که قیمت کارت گرافیک به زودی تا ۲۰% کاهش یافته و این کاهش قیمت به صورت کاملا جهانی است. در گزارش DigiTimes آمده است که AMD و NVIDIA سیلیکون های توزیع نشده بسیاری را در بخش لجستیک خود به همراه دارند که هنوز مشخص نیست که باید با آنها چه کنند. گزارش DigiTimes حاکی از آن است که انویدیا در انتظار تثبیت وضعیت موجود، به منظور عرضه کارت گرافیک های ۱۲ و ۷ نانومتری است. اما تنها خبر خوب در این مطلب، کاهش ۲۰ درصدی قیمت جهانی است که البته با توجه به نرخ ارز در بازار ایران…


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *