کارت های SD با ظرفیت ۱۲۸ ترابایت


کارت های SD با ظرفیت 128 ترابایت

اخیرا در سایت های مختلف شاهد مشخصات جدیدی از کارت های SD با حداکثر فضای ذخیره سازی بوده ایم. این کارت های SD جدید دارای ۱۲۸ ترابایت فضای ذخیره سازی خواهند بود و از سرعت انتقال ۹۸۵ مگابایت در ثانیه بهره خواهند برد. البته لازم به ذکر است که این سری کارت ها هنوز تولید نشده اند ولی به زودی شاهد این سری محصولات در دنیای تکنولوژی خواهیم بود.

تاکنون بیشترین فضای ذخیره سازی SD کارت ها ۲ ترابایت بوده و این فضای ذخیره سازی در سال ۲۰۰۹ وعده داده شده بود که هنوز هم در دسترس کاربران قرار نگرفته است. از طرفی دیگر در سال ۲۰۱۶ نمونه اولیه یک کارت SD با ظرفیت ۱ ترابایت عرضه شد اما هنوز برای خرید در دسترس کاربران نیست. هر چند که تهیه ی کارت های SD با این میزان ظرفیت هزینه بالایی دارد ولی بسیار کاربردی خواهد بود. برای مثال کارت های SD با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت SanDisk با قیمت ۸۰۰ دلار به بازار عرضه شدند و پس از مدتی قیمت آن به ۳۰۰ دلار افت کرد اما هنوز این قیمت برای خرید یک کارت SD بالا است. البته این قیمت ها و این محصولات اکنون برای ما ایرانی ها دست نیافتنی شده است.

این کارت جدید SD با ظرفیت ۱۲۸ ترابایت از سرعت فوق العاده ای برخوردار است و انتظار می رود تا این میزان سرعت در تمامی کارت های SD ارائه شود زیرا سرعت از پارامتر های مهم یک کارت حافظه SD است. در نتیجه با سرعت بالای این کارت حافظه، کاربران به راحتی قادر خواهند بود تا در کسری از ثانیه به انتقال ویدیو ها بپردازند و با این ظرفیت بالا، به ذخیره سازی داد های بیشتر بپردازند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *