و اینک معرفی کارت گرافیک GTX 1660 به صورت رسمی (فقط و فقط سفارشی)


و اینک معرفی کارت گرافیک GTX 1660 به صورت رسمی (فقط و فقط سفارشی)

در نهایت کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1660 به صورت رسمی معرفی شد…

کارت گرافیکی که مدت ها در انتظار عرضه رسمی آن در بازارهای جهانی بودیم؛ چرا که با قیمت تمام شده ی مناسب خود، میان رده ای مدرن به حساب می آید. این کارت گرافیک جایگزین GTX 1060 خواهد شد که در هفته اخیر با کاهش قیمت روبرو بوده است. کارت گرافیک GeForce GTX 1660 دارای ۶ گیگابایت حافظه GDDR5 و سیلیکون ۱۲ نانومتری TU116 است.

انویدیا به تازگی کارت گرافیک GTX 1660 Ti را با قیمت پایه ۲۷۹ دلار راهی بازارهای جهانی کرده و حال میان رده دوم به نام GTX 1660 با قیمت ۲۱۹ دلار نیز به بازارهای جهانی معرفی شده است. GTX 1660 دارای ۲۲ واحد SM، تعداد ۴۸ واحد ROP و ۴۸ واحد ROP است. حافظه GDDR5 آن دارای فرکانس ۸ گیگاهرتز است که ۳۳ درصد کند تر از حافظه GDDR6 مورد استفاده در برادر بزرگتر، GTX 1660 Ti است.

فرکانس GPU در GTX 1660 در حالت پایه به ۱۵۳۰ مگاهرتز رسیده و در حالت افزایشی نیز ۱۷۸۵ مگاهرتز خواهد بود. نکته جالب توجه در مورد این کارت گرافیک آن است که GeForce GTX 1660 در مدل های رفرنس و مرجع تولید نشده و تنها توسط سازندگان کارت گرافیک ساخته و به فروش می رسد که خبری خوب تلقی میشود. اما یک شرط از سوی انویدیا برای سازندگان کارت گرافیک وجود دارد؛ آنها باید حداقل یک مدل را با قیمت پایه ۲۱۹ دلار معرفی نمایند. سپس می توانند مدل های سفارشی و ویژه تر را با قیمت های بالاتر طراحی کرده و در بازار توزیع نمایند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *