و اینک غول ۶۴ هسته ای AMD EPYC با فرکانس افزایشی ۲٫۲ گیگاهرتز


و اینک غول 64 هسته ای AMD EPYC با فرکانس افزایشی 2.2 گیگاهرتز

در حال نزدیک شدن به زمان معرفی ریزمعماری ZEN2 از سوی AMD هستیم؛ هر چند که پردازنده های Threadripper از نقشه ی راه AMD حذف شده اند، اما در کلاس میانی دسکتاپ (Ryzen 3000) و سرور (EPYC) منتظر اولین CPUهای ۷ نانومتری جهان خواهیم بود.

اولین مشخصات رسمی که به صورت ناگهانی به بیرون درز کرده است!

اساسا پایگاه های داده تا کنون اطلاعات بسیاری را در زمینه پلتفرم های پردازشی لو داده اند و اینبار هم یکی از EPYCهای ۶۴ هسته ای ای ام دی، به این دردسر دچار شده است. این پردازنده با ۱۲۸ رشته ی پردازشی، برای کاربردهای سرور طراحی شده و پرچمدار دسته ی خود خواهد بود.

این تراشه که در پایگاه داده SiSoft Sandra خودنمایی کرده است، در کنار برادر کوچکتر خود با ۳۲ هسته پردازشی و ۶۴ رشته، دیده می شود. دست کم می دانیم که مدل ۳۲ هسته ای نمونه ی مهندسی است. مدل ۶۴ هسته ای با شناسه فنی ZX1406E2VJUG5_22/14_N به ثبت رسیده است؛ هر چند که هنوز نمی توان توان حرارتی (TDP) آن را متوجه شد، اما این بام فنی نشان دهنده ی فرکانس پایه ۱٫۴ و افزایشی حداکثر ۲٫۲ گیگاهرتز است.

پردازنده AMD EPUC

و اما مدل ۳۲ هسته ای نیز با شناسه ی فنی ZS1711E3VIVG5_24/17_N در این پایگاه داده ثبت شده است که به از آن می توان متوجه فرکانس پایه ۱٫۷ و افزایشی ۲٫۴ گیگاهرتز شد. این کمپانی در کامپیوتکس ۲۰۱۹ به معرفی CPUهای Ryzen 3000 در مدل های دسکتاپ خواهد پرداخت. کلاس سرور از این معماری با کد رمز EPYC شناخته می شود.

پردازنده سرور AMD


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *