هواوی با گوشی‌های ۵G به بازار گوشی‌های هوشمند حاکم خواهد شد


هواوی با گوشی‌های 5G به بازار گوشی‌های هوشمند حاکم خواهد شد

فاصله چندان زیادی با در دسترس قرار گرفتن پنجمین نسل از شبکه موبایل نداریم و کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند احتمالا بیشتر از همه منتظر این اتفاق هستند تا دستگاه های سازگار با این شبکه را تولید و روانه بازار کنند. از جمله این کمپانی ها، غول مخابراتی چینی است که میخواهد اولین چراغ را خود روشن کند و با گوشی های ۵G خود رقبا در در بازار پر ترافیک موبایل های هوشمند کنار بزند. بر اساس صحبت هایی که آقای Eric Xu، مدیرعامل اجرایی هواوی در کنگره موبایل شانگهای ۲۰۱۸ انجام دادند، هواوی راهکارها و تراشه های ۵G برای گوشی های موبایل در مارس سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد کرد و همچنین گوشی های سازگار با این شبکه را نیز در ژوئن سال آینده روانه بازار میکند.

استراتژی هواوی و زمان های اعلام شده برای شبکه ۵G و تجهیزات سازگار با این شبکه توسط این کمپانی به نظر جاه طلبانه است خصوصا اینکه اوپراتورهای تلفن همراه هنوز در حال آزمایش شبکه ۵G هستند. هواوی سرعت در عرضه تجهیزات سازگار با ۵G را به عرضه سومین نسل از پروژه ۳GPP نسبت داده است و این موضوع به توسعه شبکه و سرویس های ۵G نیز سرعت داده است. هواوی هنوز اعلام نکرده است که چه گوشی هایی از شبکه ۵G پشتیبانی خواهند کرد. ژوئن ۲۰۱۹ که زمان عرضه گوشی های هواوی سازگار با این شبکه اعلام شده شامل حال گوشی های سری پی هواوی نمیشود اما سری میت شانس بیشتری برای برخوردار شدن از این ویژگی دارند چرا که این سری در اواخر سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهند شد. علاوه بر این مشخص نیست که شبکه ۵G چه زمانی در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. ورایزون قصد دارد تا پایان سال جاری این نسل را به دست کاربران خانگی برساند و همچنین T-Mobile هم قصد عرضه شبکه ۵G را تا پایان سال ۲۰۱۹ در ۳۰ شهر ایالات متحده دارد. شرکت Sprint هم از آنجایی که احتمالا با T-Mobile ادغام خواهد شد، تکلیفش مشخص است و در نهایت AT&T هم برنامه عرضه شبکه ۵G را در ۱۲ شهر تا پایان ۲۰۱۸ و شهرهای بیشتر در سال ۲۰۱۹ دارد.

البته اتفاقاتی ممکن است هواوی را از هدف خود دور کند و ممکن است برخی کشورها از عرضه کامل شبکه ۵G توسط این شرکت جلوگیری کنند. به طور مثال استرالیا که در حال بررسی موضوع ممنوعیت هواوی برای عرضه شبکه ۵G در این کشور است. در عین حال آمریکا هم این روزا رابطه خوبی با شرکت های چینی ندارد. حتی برخی از قانون مداران این کشور گوگل را برای ارتباط با هواوی محکوم کرده اند. بعید است هواوی فعلا در امریکا بتواند راه به جایی ببرد و این شرکت بهتر است بر روی بازار آسیا و اروپا تمرکز داشته باشد.

 


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *