هشدار موسس گوگل از سمت تاریک هوش مصنوعی


هشدار موسس گوگل از سمت تاریک هوش مصنوعی

موسس شرکت گوگل و مدیر آلفابت اخیرا هشدار هایی را در زمینه هوش مصنوعی به کارکنان شرکتش داد. Sergey Brin در گفته های خود اشاره کرد که دنیای امروز ما مملو از تکنولوژی است و احتمالات زیادی در راستای پیشرفت بیشتر در این زمینه داده می شود. او پیشرفت و توسعه ی هوش مصنوعی را با عنوان رنسانس تکنولوژی یاد کرده است. او همچنین یاد آوری کرده است که تاکنون پیشرفت های زیادی در علم به وجود آمده و این پیشرفت ها حتی عملکرد کامپیوترها و گوشی ها را نیز تغییر داده است. Sergey Brin همچنین اعلام کرد که شبکه های عصبی مصنوعی و یادگیری ماشین در سال ۱۹۹۸ پس از تاسیس گوگل شناخته و اختراع شد، در نتیجه سرعت این رشد بسیار بالا است.

تاکنون از این پیشرفت ها استفاده های زیادی شده است که می توان به ترجمه ی زبان های مختلف، قابلیت تشخیص اشیا در خودروها، انتشار ویدیو ها، تشخیص بیماری ها و حتی ایجاد شبکه ی عصبی اشاره کرد. او می گوید تراشه سفارشی AI در داخل برخی از سرورهای گوگل بیش از یک میلیون برابر قدرتمندتر از تراشه های پنتیوم II است. اما در ادامه ی گفته هایش اشاره می کند که این تکنولوژی ها ناهنجاری های احتمالی را نیز به ارمغان می آورد.

برین می گوید: ابزارهای AI ممکن است ماهیت و تعداد مشاغل را تغییر دهند و این موضوع می تواند برای مردم نگران کننده باشد. از سوی دیگر نگرانی های امنیتی موضوعی است هنوز رایج است و این سوال در ذهن همه وجود دارد که آیا هوش مصنوعی امن است یا خیر؟ به همین دلیل او ساختار جدیدی را در آلفابت شکل خواهد داد و او معتقد است این نگرانی ها باید انسان ها را در زمینه پیشرفت هوش مصنوعی محتاط تر کند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *