هزینه پیامک ۱۰ ریال ارزان شد


هزینه پیامک 10 ریال ارزان شد

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نامه ای به اپراتورهای تلفن همراه دستور توقف اخذ مبلغ ۱۰ ریال عوارض به ازای ارسال هر پیامک را صادر کرد. این سازمان اعلام کرد که تصمیم فوق مطابق با قانون بودجه سال ۹۷ گرفته شده است.

آغاز ماجرا آنجایی بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماه اسفند سال ۹۳ یک بند الحاقی درآمدی به تبصره ۱۹ لایحه بودجه اضافه کرده بودند. بر اساس آن بند الحاقی، اپراتورهای تلفن همراه موظف بودند که علاوه بر هزینه‌ی هر پیامک، به طور مضاعف مبلغ ۱۰ ریال از ارسال کنندگان پیامک دریافت کنند. این پول از کاربران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کشور واریز می شد. حالا این قانون در بودجه سال ۹۷ حذف شده است. به همین منظور معاون نظارت رگولاتوری در نامه ای به اپراتورها، از آنها خواسته است که اخذ این مبلغ را متوقف کنند.

طبق توضیحاتی که خبرگزاری مهر در این رابطه منتشر کرده است، این نامه به استناد نامه مورخ ۲۷ فروردین ماه دفتر حقوقی رگولاتوری به اپراتورهای موبایل ارائه شده و در آن اپراتورها مکلف شده اند از زمان اعلام این نامه که روز ۹ اردیبهشت ماه جاری است، عوارض قانونی ۱۰ ریالی هر پیامک را دریافت نکنند. طبق این اعلام، از روز گذشته اپراتورها باید پیامک را با یک تومان قیمت کمتر محاسبه کنند و چنانچه از اول فروردین ماه این شرکت ها هزینه پیامک را یک تومان بیشتر محاسبه کرده بودند این مبالغ به حساب مشترکان بازگشت داده خواهد شد.یعنی به عبارت دیگر به اپراتورهای موبایل باید تمامی مبالغ اخذ شده از عوارض ۱۰ ریالی هر پیامک ارسال شده از اول فروردین سال ۹۷ تاکنون را، که بر اساس مقررات قبلی و مصوبه مجلس اخذ می‌شد، به حساب مشترکان خود بازگردانند و از روز گذشته نیز این مبلغ را برای ارسال پیامک از مشترکان سیم کارت‌های خود دریافت نکنند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *