نكاتي كه عكاسي از ميوه‌ها را آبدارتر مي‌سازد


نكاتي كه عكاسي از ميوه‌ها را آبدارتر مي‌سازد

عكاسي از ميوه‌ها پيشينه‌ي بلندي دارد كه از آن براي نمايش فرهنگ، نماد‌هاي مختلف مذهبي يا هنري استفاده مي‌شود. امروزه عكاسي از ميوه‌ها  به بهانه‌هاي مختلف از اهميت بالايي برخوردار است. از تبليغات مجله‌اي و تلويزيوني گرفته تا سوپرماركت‌ها. اين حرفه واقعاً لذت‌بخش است؛ خصوصاً كه هر فصلي، ميوه‌هاي مخصوص به خودش را دارد و به خاطر تنوع رنگ‌ و شكل آن‌ها، جاي زيادي براي به كارگيري ايده‌هاي مختلف دارد. عكاسي از ميوه‌ها فرق چنداني با عكاسي از غذاها ندارد و واقعاً بايد به تزئین و پس زمينه‌هاي آن‌ها دقت نمود و وسواس لازم را به خرج داد.

طراوت ميوه‌ها را به درون عكس بكشيد

كاري كنيد كه مخاطب با نگاه كردن به عكس شما احساس طراوت و تازگي كند. احساس كند مي‌تواند با لمس عكس، يكي از آن گوجه سبزهاي خوشمزه‌ي بهاري را بچيند و ميل كند. مراقب باشيد كه از ميوه‌هاي لكه دار يا كال عكس نگيريد. براي اينكه بتوانيد تأثیر بيشتري به عكس ببخشيد، ميوه‌ها را برش بزنيد يا خورد كنيد. حتي مي‌توانيد يك ليوان از آب همان ميوه را نيز كنار ميوه‌ها بگذاريد تا تأثیرش را دو چندان كنيد.  حتي مي‌توانيد روي بافت‌ ميوه‌ها فوكوس كنيد تا طبيعت آن‌ها را به نمايش بكشيد. براي اينكه از ميوه‌ها با جزئيات واقعاً بالايي عكاسي كنيد، مي‌توانيد از لنزي ماكرو مثل  EF 24-105mm Canon f/4 lens استفاده كنيد.

خلاقيت بيشتري به خرج دهيد

مي‌توانيد از لحظه‌ي غوطه ور شدن میوه‌ها در ظرف آب و پاشيدن قطرات آب روي آن‌ها عكس بگيريد. مي‌توانيد از پارچه‌هاي حصيري، گوني يا چهارخانه استفاده كنيد يا رنگ آن‌ها را با رنگ ميوه‌ها ست كنيد. به عكس‌ها جان بدهيد و با آن ميل به خوردن اين ميوه‌ها را در مخاطب زياد كنيد. فقط مراقب باشيد، اگر از  يك ظرف براي نگهداري ميوه‌ها استفاده مي‌كنيد، نبايد چندان تجملي و زينتي باشد. هدف شما عكاسي از ميوه‌ها و جلب توجه مخاطب به همان سمت است، نه تبليغ ظرف و ظروفتان!

عمق ميدان را كم كنيد

راه ديگري نيز هست كه به كمك آن مي‌توانيد به جذابيت ميوه ها بيفزاييد. آن هم كم كردن عمق ميدان است. با این کار، فقط بخشي از ميوه را شارپ، و بقيه‌ي آن را تار ثبت مي‌كنيد. مثلاً مي‌توانيد يك ظرف  بزرگ توت فرنگي انتخاب كنيد و فقط توت‌هاي جلويي را شارپ نماييد و بقيه تار ثبت شوند. اين واقعاً به زيباتر و جذاب‌تر شدن عكس كمك مي‌كند.

رعايت قانون يك سوم و انتخاب زاويه‌ي مناسب

با قانون يك سوم، نقاط اصلي سوژه را در مركز توجه قرار دهيد و يك كادربندي حرفه‌اي براي عكاسي از ميوه‌ها در نظر بگيريد. سعي كنيد آن‌ها را در مركز كادر قرار دهيد تا مخاطب سریعاً به سوژه جذب شود. به خاطر داشته باشيد، براي اينكه عكس ميوه‌ها بيش از پيش جذاب شود، حتماً از زاويه‌ي بالا و نه رو به رو، عكاسي كنيد تا بتوانيد يك عكس حرفه‌اي و جالب ثبت نماييد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *