لشگر کشی جدید اینتل با CPUهای Intel Xeon Gold U


لشگر کشی جدید اینتل با CPUهای Intel Xeon Gold U

کمپانی اینتل پردازنده های Intel Xeon Gold U را برای جنگ با AMD آماده می کند؛ از زمانی که سر و صدای پردازنده های AMD EPYC با کد رمز ROME به میان آمده است، Intel دست به معرفی محصولاتی زده است که از هر نظر ROME را به عنوان سومین تلاش AMD در معماری ZEN برای سرور، تحت فشار قرار دهد.

پردازنده های Xeon Gold U نه به طور رسمی، بلکه با اطلاعات درز کرده از منابع دقیق، لو رفته اند. اینتل نیز به ناچار وجود آنها را منکر نشده است. Xeon Gold Uها برای سرورهای کلاس تک سوکت طراحی شده و رقیب اصلی CPUهای سری EPYC P خواهند بود. این محصولات که جزو پارت های سری Intel Cascade Lake خواهند بود، همچنان از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری پلاس پلاس بهره برده و برای سرورهای نه چندان سنگین مناسب خواهند بود.

نام پردازنده

Gold 6212U

Gold 6210U

Xeon Gold 6209U

سوکت

LGA 3647

LGA 3647

LGA 3647

هسته و رشته

۲۴ / ۴۸

۲۰ / ۴۰

۲۰ / ۴۰

فرکانس پایه

۲٫۴

۲٫۵

۲٫۱

فرکانس افزایشی

۳٫۹

۳٫۹

۳٫۹

کش

۳۵٫۷۵MB

۲۷٫۵MB

۲۷٫۵

TDP

۱۶۵W

۱۵۰W

۱۲۵W

فرکانس حافظه رم

DDR4-2933

DDR4-2933

DDR4-2933

تعداد کانال ها

Hexa-Channel

Hexa-Channel

Hexa-Channel

رابط درونی  PCI-E

۴۸

۴۸

۴۸

بازه قیمتی

$۲۰۰۰

$۱۵۰۰

$۱۰۰۰

 

پردازنده های Xeon Gold U آنچه که پردازنده های سری U را جدا از دیگر مدل های اینتل زئون جدا می کند، عدم اتصال Ultra Path Interconnect به اختصار UPI است. و به همین دلیل آنها نخواهند توانست با سایر پردازنده های مشابه با یکدیگر همکاری کنند. به عبارت دیگر، سری Xeon Gold U سری به ویژه برای سرورهای تک سوکت طراحی شده است. محدوده توان حرارتی محصولات فوق بین ۱۲۵ الی ۱۶۵ وات بوده و با قیمت های ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار به فروش می رسند. در جدول میانی متن، می توانید اطلاعات دقیق CPUهای Xeon Gold U را مطالعه نمایید.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *