فرجام هوآوی برای خرید تجهیزات آمریکایی ۹۰ روز دیگر تمدید خواهد شد


فرجام هوآوی برای خرید تجهیزات آمریکایی 90 روز دیگر تمدید خواهد شد

حتما به یاد دارید که چندی پیش پس از آنکه ایالات متحده شرکت هوآوی را در لیست نهادهای ممنوعه ثبت کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور مهلتی ۹۰ روزه برای شرکت چینی هوآوی تعیین کرد تا بتواند برای پشتیبانی از دستگاه‌هایی که تا آن زمان معرفی شده بودند، از آمریکا تجهیزات مرتبط خریداری کند. این فرصت هوآوی روز دوشنبه به پایان خواهد رسید، اما براساس گزارش منابع ناشناس به خبرگزاری رویترز ایالات متحده قصد دارد تا فرجام چینی‌ها را به مدت ۹۰ روز دیگر تمدید کند.

بهانه آمریکا برای تحریم محصولات شرکت هوآوی احتمال وجود راه دسترسی مخفی به دستگاه‌های آنها که امکان ارسال اطلاعات به چین دارد عنوان شده است. هوآوی این اتهام را رد کرده و حتی Liang Hua مدیر این شرکت نیز پیشنهاد امضای قرارداد “بدون جاسوسی” را نیز عنوان کرده بود. از سوی دیگر ماجرا این تحریم‌ها می‌تواند برای شرکت‌های آمریکایی که هوآوی یکی از بزرگ‌ترین خریداران آنها بود نیز گران تمام شود و جایگزینی برای این خریدار بزرگ خود پیدا نکنند. تنش‌های بین دولت‌های چین و آمریکا ممکن است باعث تشدید اعمال آمریکایی‌ها علیه شرکت هوآوی نیز باشد.

قبل از این اتفاق‌ها پیش‌بینی شده بود که هوآوی تا پایان ۳ ماهه چهارم سال جاری به بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شود. سال گذشته این شرکت چینی توانسته بود بیش از ۲۰۶ میلیون دستگاه از گوشی‌های خود را به فروش رسانده و بعد از سامسونگ و اپل، سومین تولید کننده بزرگ گوشی‌های هوشمند باشد. در سال جاری نیز این شرکت در سه ماهه اول موفق به فروش ۵۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده که نسبت به همین دور زمانی در سال گذشته با رشد ۵۰% روبرو می‌باشد و با این میزان فروش توانست جایگاه دوم را از چنگ اپل درآورده و پشت سر سامسونگ جای بگیرد. اما فروش سه ماهه دوم اگرچه مجموع فروش این شرکت را به ۱۱۸ میلیون دستگاه رسانده اما نشان دهنده تاثیر تحریم‌های آمریکا بر فروش محصولات هوآوی نیز هست.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *