سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری کمپانی اپل بر روی سرویس گیمینگ Apple Arcade


سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری کمپانی اپل بر روی سرویس گیمینگ Apple Arcade

براساس یکسری گفته‌ها و اخباری که البته رسمی نیستند کمپانی اپل قصد دارد که مبلغ هنگفت ۵۰۰ میلیون دلار را بر روی سرویس گیمینگ خود که Apple Arcade نام دارد سرمایه‌گذاری کند. قرار است که سرویس Apple Arcade هنگامی که آغاز به کار کرد ۱۰۰ بازی متنوع را به کاربران پیشنهاد دهد که بی‌نظیر است.

مبنی بر اخبار و گزارشاتی که فایننشنال تامیز به تازگی در زمینه سرویس گیمینگ کمپانی اپل یعنی Apple Arcade منتشر کرده است کمپانی اپل هزینه زیادی بر روی هر یک از بازی‌هایی که قرار است در این سرویس گیمینگ قرار داده شوند خرج کرده است تا مطمئن شود این بازی‌ها جذاب هستند و قادر به جلب توجه کاربران و به‌ویژه گیمرها هستند. از این‌رو است که اگر کل این هزینه‌ها که کمپانی اپل برای هر یک از بازی‌های این سرویس پرداخته کرده است را باهم جمع ببندیم می‌بینیم که حتی از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار هم عبور خواهد کرد.

یکی از اهداف کمپانی گوگل برای توسعه و گسترش سرویس Apple Arcade این است که پس از اینکه این سرویس کار خود را آغاز کرد از استودیوهای بازی‌سازی می‌خواهد تا بازی‌هایشان را به طور انحصاری از طریق این سرویس به کاربران عرضه کنند به‌گونه‌ای که کمپانی اپل مبلغی را به استودیوهای بازی‌سازی می‌دهد تا آن‌ها برای حداقل چند ماه بازی‌های خود را در این سرویس قرار دهند و از این طریق به کاربران و گیمرها عرضه کنند و پس از چندماه بازی‌های خود را در سایر فروشگاه‌ها نیز قرار دهند. درواقع این استراترژی پس از راه‌اندازی سرویس Apple Arcade آغاز خواهد شد و ادامه خواهد داشت چراکه کمپانی اپل برنامه‌ها و نقشه‌های زیادی برای آن دارد.

البته فایننشال تایمز اشاره کرده است که کمپانی اپل برای توسعه و گسترش سرویس گیمینگ Apple Arcade خود قصد دارد تا مدتی به صورت انحصاری بازی‌های جدید و قدرتمند را از این سرویس به گیمرها عرضه کند. البته همانطور که اشاره کردیم کمپانی اپل در ازای پرداخت پول به استودیوها و کمپانی‌های بازی‌سازی از آن‌ها می‌خواهد که در ابتدا بازی‌های خود را به صورت انحصاری از طریق این سرویس به گمیرها ارائه دهند.

کمپانی اپل هنوز هزینه استفاده از سرویس Apple Arcade را اعلام نکرده است. 


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *