سامسونگ همچنان به حکمرانی خود در بازار موبایل اروپا ادامه می‌دهد


سامسونگ همچنان به حکمرانی خود در بازار موبایل اروپا ادامه می‌دهد

طبق آخرین تحقیقاتی بر بازار گوشی‌های هوشمند توسط موسسه Counterpoint صورت گرفته است، عملکرد سامسونگ در بازار اروپای شرقی و مرکزی بسیار خوب بوده است. غول کره‌ای دنیای فناوری جهان در مقایسه با سال گذشته ۲۱ درصد فروش بهتری داشته است، این میزان در مقایسه با سه ماهه قبلی سال ۸ درصد بهتر بوده است.

این آمار سامسونگ را در موقعیت مطلوبی در بازار قرار می‌دهد. سهم سامسونگ در بازار این منطقه ۴۰ از کل خواهد بود که این رقم دو برابر بیشتر از نزدیک‌ترین رقیب آنها یعنی هوآوی است که ۲۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.

 فروش خوب سامسونگ در بازار اروپا

دلیل اصلی موفقیت سامسونگ در بازار اروپا، عملکرد خوب این شرکت در رونمایی و فروش گوشی‌های سری گلکسی A است که در حدود ۷۰ درصد از سهم فروش سامسونگ را به خود اختصاص داده‌اند. علاوه‌براین آمریکا لطف بزرگی در حق سامسونگ کرده است و با تحریم‌هایی علیه هوآوی لحاظ کرده باعث شده تا فروش گوشی‌های این شرکت در بازارهای سراسر جهان تحت تأثیر قرار بگیرد. این موضوع حداقل در بازار اروپای شرقی و مرکزی کاملاً به نفع سامسونگ تمام شده است.

وضعیت خوب سامسونگ همیشگی نخواهد بود

البته تحلیلگران بازار معتقدند که در سه ماهه پیش رو سامسونگ باید محتاط باشد، چرا که برندهای چینی رقیب در این منطقه پرقدرت‌تر ظاهر خواهند شد. به عنوان مثال، شیائومی موفق شده مقام سوم را از چنگ اپل در بیاورد و با تصاحب ۱۱ درصد از سهم بازار موقعیت بهتری در مقایسه با رقیب آمریکایی خود که صاحب ۶ درصد از سهم بازار است، داشته باشد. به‌غیر از این اوپو، ویوو و ریلمی نیز به دنبال توسعه بیشتر بازار خود هستند. چرا که کاربران در اروپای شرقی بیشتر به دنبال خرید گوشی‌های هوشمند پایین‌رده و میان‌رده هستند و این درست همان بخشی است که گوشی‌های برند چینی محصولات بسیاری تولید کرده‌اند.

بد نیست به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که بازار چین چند کوارتر متوالی است که با رکود همراه شده است و از همین جهت تولیدکنندگان چینی مانند هوآوی، اوپو، ویوو، وان‌پلاس، ریلمی و شیائومی به دنبال بازارهای جدیدی برای ادامه رشد خود هستند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *