سامسونگ از فروش نچندان جالب گلکسی S9 خبر میدهد


سامسونگ از فروش نچندان جالب گلکسی S9 خبر میدهد

سامسونگ گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ خود را منتشر کرده است. با وجو سوددهی که مانند همیشه این شرکت به همراه داشته است، میزان سوددهی کمترین مقداری بوده که در یک سال اخیر حاصل شده است. میزان سود عملیاتی غول کره ای در سه ماهه دوم ۱۴٫۸۷ تریلیون وون کره، معادل ۱۳٫۳ میلیارد دلار بوده است. فروش کلی سامسونگ هم ۵۸٫۴ تریلیون وو (۵۲٫۱ میلیارد دلار) بوده است که در مقایسه با سال گذشته همین موقع ۴ درصد کاهش یافته است.

طبق اطلاعاتی که سامسونگ منتشر کرده است، فروش کمتر گوشی های هوشمند و پنل های صفحه نمایش دلیل کاهش درآمد این کمپانی بوده است. مهمترین گوشی این کمپانی در ۲۰۱۸ گلکسی S9 است که در اواخر ماه سوم سال به بازار عرضه شد، اما سامسونگ مشخصاً عملکرد آن را رضایت بخش توصیف نکرده است. جالب است بدانید که در اوایل ماه، تحلیلگران بازار پیش بینی کرده بودند که سامسونگ احتمالاً بدترین میزان فروش گوشی های گلکسی S را از سال ۲۰۱۲ تا به امروز با گوشی S9 تجربه خواهد کرد.

سامسونگ دیسپلی هم این روزها شرایط خوبی را در بازار تجربه نمی کند. در سه ماهه دوم تقاضا برای پنل های OLED انعطاف پذیر مانند پنل آیفون X، ضعیف بوده و قیمت و تقاضای برای پنل LCD نیز افت کرده است. سامسونگ امیدوار است که تقاضا برای پنل های OLED در نیمه دوم سال افزایش پیدا کند، چرا که طبق برنامه اپل قصد دارد دو مدل آیفون جدید با پنل OLED معرفی کند و این موضوع مسلماٌ به کمک سامسونگ خواهد آمد.

نیمه پر لیوان برای سامسونگ، فروش تلویزیون های این کمپانی به لطف جام جهانی ۲۰۱۸ بود، البته همچنان بیشترین سود این کمپانی به فروش قطعات نیمه هادی، مانند فلش مموری NAND و چیپ های DRAM اختصاص دارد. تجارتی که تا مدت ها برای سامسونگ سود ده باقی خواهد ماند. البته غول کره ای اعلام کرده است که بیزینس سنسورهای دوربین نیز در حال رشد است، چرا که کمپانی های چینی از چیپ های سامسونگ در دوربین های دوگانه گوشی های هوشمندشان بهره می برند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *