خنک کننده بدون نشت مایع به نام Castle 240 RGB V2 از دیپ کول معرفی شد


خنک کننده بدون نشت مایع به نام Castle 240 RGB V2 از دیپ کول معرفی شد

خوشبختانه رقابت بین سازندگان سخت افزار در حال عبور از مرحله استفاده از دیودهای LED RGB بوده و موارد جدیدی به محصولات آنها اضافه می گردد. Castle 240 RGB V2 خنک کننده ی جدید شرکت “دیپ کول” (DeepCool) به تازگی معرفی شده است که دارای فناوری Anti-leak است.

خنک کننده ی Castle 240 RGB V2 از یک رادیاتور ۲۴۰ میلی متری بهره برده و در جای جای آن می توانید دیودهای LED RGB را مشاهده نمایید. این کولر از نوع بسته (Closed-loop) و AIO بوده و نسخه جدید با ورژن دوم از Castle 240 به حساب می آید. فناوری DeepCool Anti-leak یک نوآوری است که خطر نشت مایع خنک کننده (کولانت) که گاها در اثر نوسانات فشار هوا ایجاد می گردد را از بین می برد.

خنک کننده ی Castle 240 RGB V2

این فناوری دارای چند بخش متفاوت است؛ ابتدای امر یک قطعه که در توضیحات کیسه نامیده شده است را شاهد هستیم که در بخش انتهایی رادیاتور نصب شده و بخشی از آن، با هوای بیرون از رادیاتور در ارتباط است. کیسه فوق در برابر تغییرات دمای هوا واکنش نشان داده و با انقباض یا انبساط فشار مایع کولانت داخل رادیاتور را در حین کار تنظیم می کند تا بدین ترتیب از نشت مایع در فشار بالا جلوگیری نماید.

کولر Castle 240 RGB V2

همچنین شلنگ های خنک کننده جدید دیپ کول، به متریال های IIR مجهز شده اند؛ این متریال در تولید لاستیک های هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرد. شلنگ های منعطف و بسیار مقاومی که با یک لایه خارجی تقویت شده اند. Castle 240 RGB V2 دارای ۲ عدد فن ۱۲ سانتی متری است که دور موتور هر یک آنها بین ۸۰۰~۲۵۰۰ دور در دقیقه است. حداکثر فشار هوای آنها نیز به ۶۹٫۳۴ CFM می رسد. خنک کننده ی Castle 240 RGB V2 با سوکت های AMD AM4/TR4 و Intel LGA115x/LGA 2066 سازگاری کامل دارد.

رادیاتور خنک کننده ی Castle 240 RGB V2


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *