حضور قدرتمند SuperMicro در بازار مادربردهای گیمینگ و جدید


حضور قدرتمند SuperMicro در بازار مادربردهای گیمینگ و جدید

کمپانی سوپر میکرو (SuperMicro) یکی از برترین سازندگان مادربرد در جهان است که متاسفانه سالهاست که دیگر در بازار ایران حضور ندارد؛ این کمپانی سالهاست که بخش های بزرگی از بازار صنعتی و سرور را هدف قرار داده و تمایل چندانی به بازار مصرف کننده ها نداشته است.

با این وجود SuperMicro که در گذشته یکی از سنت شکنان دنیای سخت افزار به حساب می آمد، تصمیم به حضور مجدد در بازار سخت افزارهای کلاس مصرف کننده، یا همان خانگی گرفته است. حضور مجدد وی در این بازار می تواند برای رقبای آن، حتی تایوانی ها، سنگین تمام شود!

این شرکت آغاز مجدد کار خود در این بخش را به همراه مادربردهای گیمینگ و البته مدل هایی با پشتیبانی از مسیر جدید PCIe Gen 4 و حافظه های DDR5 استارت خواهد زد. یکی از مادربردهایی که در این راستا معرفی شده است، C9Z390-PGW خواهد بود که از چیپست Intel Z390 بهره برده و دارای مدار تغذیه ۱۰ فاز رگولاتوری، تراشه PLC برای دو برابر شدن مسیر PCIeو شبکه LAN ده گیگابیتی است.

مادربرد سوپر میکرو

مدیران SuperMicro اعلام کرده اند که به شدت در حال نظارت و مانیتورینگ بازار بوده و قول داده اند که نخستین برندی باشند که مادربردهای حرفه ای سازگار با CPUهای جدید AMD EPYC را تولید خواهند کرد. به هر حال این شرکت در حوزه اینترنت اشیاء نیز دست به تحقیقاتی زده است که می تواند به صورت فناوری تلفیقی در کنار مادربردهای تحت این برند مورد استفاده قرار گیرد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *