تمامی مشخصات کارت گرافیک GeForce GTX 1650 NVIDIA یکجا لو رفته است!


تمامی مشخصات کارت گرافیک GeForce GTX 1650 NVIDIA یکجا لو رفته است!

به نظر می رسد مشخصات نهایی همراه با چند مدل سفارشی کارت گرافیک GeForce GTX 1650 NVIDIA لو رفته است؛ هر چند که زمان زیادی به عرضه این محصول نمانده و احتمالا در ۵ یا ۶ روز آینده شاهد عرضه رسمی آن هستیم، اما این اطلاعات تائید کننده داده های پیشین هستند که از روی تصاویر و مشخصات لو رفته مدل های سفارشی بدست آمده اند.

کارت گرافیک GeForce GTX 1650 NVIDIA ضعیفترین تراشه Turing با قیمت زیر ۲۰۰ دلار است که از RX 570 و GTX 1050 Ti سریعتر است. (البته باید اضافه کنم که همین حالا GTX 1050 Ti در بازار ایران با اوج قیمتی ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد!). به هر حال این محصول دارای ۴ گیگابایت حافظه GDDR5 بوده و از سیلیکون TU117 بهره خواهد برد.

تعداد ۸۹۶ هسته ی CUDA در آن به کار رفته است که ۱۲۸ عدد بیشتر از GTX 1050 Ti است. این محصول دارای ۵۶ واحد TMU و ۳۲ بلوک ROP است. فرکانس تراشه های حافظه در این مدل بر روی ۸ گیگاهرتز باقی می ماند؛ فرکانسی که دقیقا انتظار آن را داشتیم. توان حرارتی و مصرفی آن حداکثر ۷۵ وات است که بدون رابط تغذیه حتی در مدل های سفارشی، توسط درگاه PCI-E تامین می گردد.

کارت گرافیک GeForce GTX 1650 NVIDIA

با این حال، ممکن است از یک اتصال ۶ پین در بعضی از مدل های سفارشی استفاده گردد. یک رابط ۱۲۸ بیتی حافظه را به GPU متصل کرده است. حداکثر پهنای باند GTX 1650 به ۱۲۸ گیگابایت در ثانیه خواهد رسید. در نهایت باید به پیشبینی فرکانسی این محصول اشاره کنیم که احتمالا در پایه برابر با ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ مگاهرتز و در افزایشی نیز ۱۵۶۰ تا ۱۶۰۰ مگاهرتز است.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *