تمامی مشخصات و جزئیات پردازنده پرچمدار Intel Core i9-9990XE لو رفت!


تمامی مشخصات و جزئیات پردازنده پرچمدار Intel Core i9-9990XE لو رفت!

و باز هم لو رفتن اطلاعات و مشخصات، نام و جزئیات فنی یک محصول سخت افزاری دیگر را همگانی کرد. پردازنده Intel Core i9-9990XE محصولی جدید و البته قدرتمند از شرکت اینتل است که پیش از معرفی رسمی، شاهد انتشار اطلاعات آن هستیم. یک سازنده سیستم های سفارشی، اطلاعاتی از . پردازنده Intel Core i9-9990XE را منتشر کرده است که نشان می دهد با یک Core i9 دیگر از خانواده Extreme روبرو خواهیم بود.

این CPU از معماری بهبود یافته ۱۴ نانومتری در کد رمز Basin Falls است که دارای ۱۴ هسته و ۲۸ رشته پردازشی بوده و برای سیستم های ایستگاه کاری (Workstation) مناسب است. فرکانس Core i9-9990XE دارای کمینه ۴٫۰ گیگاهرتز و بیشینه ۵٫۱ گیگاهرتز است؛ اینطور که به نظر می رسد، اینتل چاره رسیدن به فرکانس های بالای ۴٫۹ گیگاهرتز در مدل های پرچمدار را پیدا کرده است.

پردازنده Core i9-9990XE به مانند دیگر اعضای گروه خود می تواند به صورت بومی از فرکانس حافظه های DDR4 در ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی کرده و به لطف سازندگان مادربرد، این مقدار می تواند افزایش یابد. توان حرارتی ۲۵۵ واتی آن حاکی از آن است که باید به فکر یک خنک کننده کارآمد برای این CPU باشید و یا این احتمال وجود دارد که اینتل یک کولر اختصاصی را با کمک سازنده ای ثالث، در کنار آن معرفی کند.

پردازنده Core i9-9990XE

پردازنده Core i9-9990XE با توجه به PCH داخلی خود بدون در نظر گرفتن چیپست اصلی می تواند ۴۴ مسیر PCI-E را آدرس دهی نماید. ۱۹٫۲۵ مگابایت حافظه نهان سطح L3 نیز آخرین پارامتر فنی قابل اشاره در مورد Core i9-9990XE است.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *