تلویزیون ها هم از بازار ایران ناامید و سرخورده شده اند!


تلویزیون ها هم از بازار ایران ناامید و سرخورده شده اند!

افزایش شدید تورم، بالا رفتن ارزش ارزهای خارجی به نسبت ریال ایران و تمامی مواردی که شما هم به مانند ما از آنها آگاه هستید، باعث شده است تا قدرت خرید مردم در ۱ سال گذشته به طور چشمگیری کاهش یابد. شاید تصور کنید که تنها فروش اقلامی از جمله گوشی های موبایل، تجهیزات سخت افزاری و حتی آجیل شب عید با کاهش فروش، حتی زیر ۵۰ درصد به نسبت سال گذشته روبرو هستند؛ اما ظاهرا اقلام مهمی دیگر هم به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، در معرض آسیب قرار گرفته اند.

تلویزیون ها هم از خانه ها ما دور می شوند؟!

تلویزیون مهمترین سرگرمی اتاق نشیمن و البته منازل ما ایرانیان است؛ نه فقط ایرانی ها، بلکه مردم سراسر جهان تلویزیون را به عنوان برجسته ترین قطب سرگرمی منازل خود می دانند. اما قیمت انواع تلویزیون ها، شامل مدل های LCD/LED، تلویزیون های کوانتومی (QD) و OLED، آنچنان افزایش یافته است که حتی نزدیک شدن به سال جدید هم نتوانسته در تصمیم مردم برای خرید تلویزیون جدید تاثیر چندانی بگذارد.

متوسط قیمت هر تلویزیون بین ۳۲ الی ۴۳ اینچ، به ۲ تا ۲٫۵ برابر بیشتر از مدت زمان مشابه در سال گذشته رسیده است. همچنین قیمت تلویزیون های ۴۶ تا ۶۵ اینچ نیز حتی تا ۳ و ۴ برابر افزایش قیمت را نشان می دهد. این افزایش قیمت موجب شده است تا قدرت خرید یک تلویزیون جدید از بسیاری از مردم سلب شده یا با همان تلویزیون های قدیمی خود سر کرده و یا به ناچار انتخاب های پایین تری را مد نظر قرار دهند.

نه فقط افزایش قیمت، بلکه کمبود مدل و حق انتخاب!

افزون بر افزایش قیمت چشمگیر و شدید انواع تلویزیون ها در بازار، موجودی بسیاری از مدل ها، حتی برندهای مطرح بازار نیز به شدت محدود شده است. بسیاری از ابعاد (اینچ ها) تنها در یک و یا چند نمونه محدود راهی بازار شده و از این رو حق انتخاب خریداران نیز به همان مقدار دچار محدودیت شده است.

تلویزیون LED

در نتیجه گاها شاهد خرید هایی هستیم که در ویژگی ها، دارای مغایرت های فراوانی با پارامترهای مورد نظر ما هستند. افزایش قیمت و کاهش مدل ها، از ابتدای سال جاری روند سریعی را در پیش گرفته و حال در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ و قطعا روزهای اولیه سال ۱۳۹۸، به اوج خود رسیده است. جالب است بدانید که حتی برخی از برندهایی که در سالهای اخیر سبد کالای بسیار غنی را در بازار ایران به نمایش گذاشته اند، در حال حاضر تنها در چند مدل در این بازار نا امید کننده حضور یافته اند!


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *