تا ۱۴ ترابایت حافظه با هارددیسک های جدید Toshiba X300/N300


تا 14 ترابایت حافظه با هارددیسک های جدید Toshiba X300/N300

هارد دیسک ها، تنها از نظر میزان ظرفیت ذخیره سازی به نسبت قیمت، از درایو های SSD پیشی گرفته اند؛ این در حالی است که قیمت SSDها رو به کاهش و تلاش تولید کنندگان HDD در راستای بالا بردن ظرفیت است. پس از “سیگیت” و خبر هارد ۱۶ ترابایتی، اینک نوبت به شرکت ژاپنی “توشیبا” رسیده است تا هارد دیسک های ۱۴ و ۱۲ ترابایتی را به سری مدل های N300 و X300 بیفزاید.

خوشبختانه هارد دیسک های سری ۳۰۰ توشیبا همواره در بازار داخلی ایران نیز توزیع شده و مزیت آنها طول عمر مناسب به نسبت قیمت تمام شده رقابتی است. هر دو مدل در فرم ۳٫۵ اینچی تولید شده و به مسیر SATA III متصل خواهند شد. توشیبا از یک موتور با سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه بهره می برد که از تکنولوژی Stable Platter برخوردار هستند. به حداقل رساندن ارتعاش و بهبود سرعت و کارایی شفت موتور، از جمله ویژگی های این فناوری است.

حافظه بافر ۲۵۶ مگابایتی، نرخ تبادل را در هارد دیسک های جدید Toshiba N300 و X300 افزایش داده است. مدل N300 به منظور استفاده در سیستم های NAS بهینه گشته و دارای فناوری RV است. حداکثر سرعت در این مدل به ۲۶۰ مگابایت در ثانیه می رسد که رقم مناسبی است. توشیبا استقامت ۲۴/۷ را تضمین کرده و ۳ سال وارانتی را اعلام می دارد. هارد های سری X300 نیز برای سیستم های PC خانگی با کاربردهای سنگین توصیه شده است که از جمله آنها برنامه های مهندسی، تولید محتوا، انیمیشن و … است. هر ۲ مدل ۱۲ و ۱۴ ترابایتی، تا پایان سال ۲۰۱۸ راهی بازارهای جهانی خواهند شد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *