اولین تماس تصویری با شبکه ۵G در شانگهای چین – بازی نسل پنجم جدی می‌شود


اولین تماس تصویری با شبکه 5G در شانگهای چین - بازی نسل پنجم جدی می‌شود

«وو چینگ»، معاون شهردار شانگهای روز شنبه اولین تماس ویدیویی خود را با شبکه تلفن همراه۵G شانگهای انجام داد. شانگهای مدعی است اولین منطقه جهان است که شبکه گیگابیتی پهنای باند و پوشش ۵G را توسعه داده است.

آزمایش شبکه ۵G به طور رسمی در ناحیه «هنگکو» شانگهای آغاز شد؛ جایی که در سه ماه گذشته ایستگاه‌های پایه یا همان بی‌تی‌اس‌های ۵G برای اطمینان از پوشش کامل شبکه به کار گرفته شده‌اند.اولین تماس تصویری با شبکه 5G در شانگهای چین

در طول مراسم افتتاحیه، وو چینگ، معاون شهردار شانگهای، اولین تماس ویدئویی شبکه ۵G را با گوشی هوشمند Huawei Mate X برقرار کرد؛ دستگاهی که اولین گوشی ۵G تاشو و دارای هوش مصنوعی در جهان است.

«ژانگ جیانمینگ»، معاون کمیته اقتصادی و اطلاع‌رسانی شهرداری شانگهای، گفت که این شهر قصد دارد تا اواخر سال جاری، بیش از ۱۰هزار ایستگاه پایه ۵G بسازد و انتظار می‌رود که این رقم در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۳۰هزار ایستگاه برسد.

شانگهای مدعی است اولین منطقه جهان است که شبکه گیگابیتی پهنای باند و پوشش ۵G را توسعه داده است.اولین تماس تصویری با شبکه 5G در شانگهای چین

ژانگ گفت که یک آرایش وسیع از این شبکه، که حداقل ۱۰ برابر سریع‌تر از ۴G در نرخ‌های بالا است، به تولید دستگاه‌های صنعتی، ماشین‌های متصل به اینترنت، مدیریت شهر هوشمند و مراقبت‌های بهداشتی کمک خواهد کرد. ژانگ همچنین گفت: «شانگهای می‌خواهد بیش از ۱۰۰ شرکت نوآور را که به صورت تخصصی در زمینه سناریوهای کاربردی مربوط به ۵G فعالیت می‌کنند، راه‌بیندازد. انتظار می‌رود تولیدات صنعتی ۵G  تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ میلیارد یوان (۱۴٫۹ میلیارد دلار) برسد.»

جیان چین، معاون چاینا موبایل، گفت: «چاینا موبایل در حال حاضر بیشترین سرمایه‌گذاری را در شانگهای برای کمک به گسترش شبکه آزمایشی ۵G و برنامه‌های کاربردی مرتبط با آن، انجام داده است؛ این شهر توسعه‌یافته‌ترین شهر چین است که زیرساخت‌های بسیار دقیقی برای بسیاری از موارد دارد.»

در ماه فوریه، شانگهای اعلام کرد برنامه‌ای برای گسترش ۵G در ایستگاه راه‌آهن هونگ‌کیائو دارد؛ جایی که کاربران می‌توانند برنامه‌های سالن شهر را به صورت زنده تماشا کنند و از دسترسی سریع به فیلم‌های با وضوح بالا لذت ببرند. البته از الزامات آن، دستگاه‌هایی مجهز به شبکه ۵G مثل گوشی‌ها و تبلت‌ها است.

به غیر از سرعت، ۵G انتقال داده‌های با کیفیت بالا را هم به صورت همزمان (به معنی تاخیر کم زمانی) امکان‌پذیر و توسعه صنعت اینترنت اشیاء را تقویت می‌کند.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *