ارتقاء یا تغییر عملکرد کارت گرافیک AMD Radeon VII؟ گیمینگ یا رندرینگ؟


ارتقاء یا تغییر عملکرد کارت گرافیک AMD Radeon VII؟ گیمینگ یا رندرینگ؟

هر چند که توزیع کارت گرافیک AMD Radeon VII در تعداد محدود صورت گرفت، اما از آنجایی که با محصولی روبرو هستیم که چشم بسیاری به آن دوخته شده و البته به گفته ی این شرکت، رقیب RTX 2080 از تیم انویدیا است، ای ام دی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا Radeon VII را از نظر ویژگی های هوشمند سازی، به کارت گرافیک های جدید RTX 20 نزدیک نماید.

کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX 20 از قابلیت های DXR و Ray Tracking به صورت آنی پشتیبانی کرده و از این رو کارت گرافیک های AMD یک پله عقب تر خواهند ماند. حال AMD در تلاش برای جبران این محدودیت، به تازگی اعلام کرده است که ویژگی های جدید تری را به Radeon VII تزریق خواهد کرد.

ویژگی های جدید Radeon VII تنها با نصب و بروزرسانی درایور جدید ممکن خواهند شد؛ در نتیجه خبری از هسته های اختصاصی نخواهد بود. به گزارش خبرگزاری رسمی شرکت AMD، این شرکت پشتیبانی کارت گرافیک Radeon VII از برخی ویژگی های کارت گرافیک های سری Radeon Pro را ممکن خواهد ساخت. این محصول در لیست پشتیبانی بسته ی نرم افزاری Radeon Pro 19.Q1 قرار می گیرد.

برای این منظور، کاربران نیازمند نصب درایور و برنامه راه انداز Radeon Adrenalin 2019 Edition هستند که به زودی از سوی این شرکت ارائه خواهد شد. با وجود این دسترسی ها، مجوزهای ProRender برای کارت گرافیک AMD Radeon VII صادر شده و سازگاری کامل آن با برنامه های نرم افزاری متعدد نظیر ۳D Max، برنامه های CAD، CGI و سیستم امنیتی SecureMI، ممکن خواهد بود.

درایور جدید  AMD Radeon VII

بیش از ۳۲۰ نرم افزار حرفه ای برای درایورهای Radeon Pro 19.Q1 گواهی شده است که زین پس تمامی آنها توسط Radeon VII اجرا خواهند شد. همچنین سوئیچ بین درایورهای Radeon Pro و Radeon Adrenali، بدون نیاز به راه اندازی مجدد ممکن خواهد بود. به واقع AMD ویژگی های رندرینگ و تولید محتوا را به AMD Radeon VII آورده است؛ آیا با این کار این کارت گرافیک از دنیای گیمینگ و بازی دور خواهد شد؟ آیا خریداران به دنبال یک کارت گرافیک هیبریدی از نظر عملکرد خواهند بود؟


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *