احتمالا مایکروسافت سرفیس پرو و نسل بعدی سرفیس گو را به چیپست کوالکام مجهز می‌کند


احتمالا مایکروسافت سرفیس پرو و نسل بعدی سرفیس گو را به چیپست کوالکام مجهز می‌کند

وب سایت Thurrott خبری مبنی بر اینکه کمپانی مایکروسافت چند نمونه اولیه تبلت‌های سرفیس پرو را همراه با چیپست‌های کوالکام تولید کرده ، منتشر کرده است. براساس این خبر می‌توان گفت که کمپانی مایکروسافت در حال ساخت مدل‌های اقتصادی‌تر تبلت‌های سرفیس پرو و همچنین نسل بعدی سرفیس گو است و این احتمال وجود دارد که این کمپانی در تبلت‌های سرفیس پرو و همچنین سرفیس گو خود از چیپست‌های کوالکام استفاده کند.

هدف کمپانی مایکروسافت از استفاده از چیپست‌های کوالکام در نسل بعدی تبلت‌های سرفیس پرو و سرفیس گو این است که به رقیبی سرسخت برای کمپانی اپل و محصول آیپد آن تبدیل شود.

براساس یکسری شایعات و اخبار، کمپانی اینتل به کمپانی مایکروسافت فشار آورده است که در تبلت‌های اقتصادی خود از پردازنده پنتیوم گلد استفاده کند اما اگر کمپانی اینتل در کار کمپانی مایکروسافت دخالت نکند و به او فشاری وارد نسازد کمپانی سامسونگ، نسل دوم سرفیس گو را همراه تراشه اسنپدراگون کمپانی کوالکام عرضه خواهد کرد.

این روزها بیشتر با اخبارها و شایعات زیادی در زمینه تبلت‌های سرفیس پرو روبه‌رو هستیم به‌گونه‌ای براساس یکسری اخباری در زمینه سبک طراحی سرفیس پرو، به این نتیجه رسیدیم که کمپانی سامسونگ قصد دارد در زبان طراحی این دیوایس تغییراتی را ایجاد کند. یکی از این اخبار و احتمالات این است که کمپانی سامسونگ از درگاه USB-C مغناطیسی در نسل بعدی سرفیس پرو استفاده خواهد کرد. درصورتی که کمپانی سامسونگ از این قابلیت در طراحی و ساخت نسل بعدی سرفیس پروها استفاده کند کاربران قادر خواهند بود تا خیلی راحت‌تر از گذشته گجت‌ها را به درگاه تبلت متصل کنند. البته خبر خوشی که برای کاربران نسل بعدی سرفیس پرو وجود دارد این است که کاربران این دیوایس از زمان عرضه نسل جدید آن می‌توانند از درگاه USB-C استفاده کنند.

خبر دیگری که وب سایت Thurrott در زمینه نسل بعدی سرفیس پرو منتشر کرده است این است که کمپانی مایکروسافت نسل بعدی این محصول را در تنوع رنگی بیشتری به بازار عرضه خواهد کرد. کارشناسان اعلام کرده‌اند که نسل جدید این دیوایس در سه ماه پایانی سال میلادی جاری معرفی می‌شود.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *