آئودی A7 Sportback 55 TFSI e quattro خودروی هایبریدی جدید ارباب حلقه‌ها


آئودی A7 Sportback 55 TFSI e quattro خودروی هایبریدی جدید ارباب حلقه‌ها

تب معرفی خودروهای برقی و هایبرید و نزدیک شدن به پایان ذخیره سوخت‌های فسیلی کم‌کم پای همه خودروسازان را به معرفی نسل جدیدی از محصولات خود باز کرده است. آئودی برای اینکه طرفداران خود را راضی نگه دارد و نقش خود در حفاظت از محیط زیست را هم نشان دهد خودروی A7 Sportback 55 TFSI e quattro را با حفظ ظاهر زیبای خود اما با قابلیت هایبریدی معرفی کرد. البته تمرکز اصلی آئودی برای معرفی این خودرو جنبه‌های اقتصادی آن بوده و کمی چاشنی عملکرد فنی نیز به آن اضافه کرده است.

زیر کاپوت A7 Sportback 55 TFSI e quattro یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر قرار گرفته است که قادر است تا ۲۴۸ اسب بخار قدرت و ۲۷۳ فوت-پوند گشتاور تولید کرده و در اختیار راننده قرار دهد. این قدرت تنها به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و موتوری الکتریکی که با جعبه دنده ۷ سرعته S ترونیک هماهنگ شده وظیفه قدرت رسانی به چرخ‌های عقب را به عهده دارد. این دقیقا همان سیستم e quattro است که در نام طولانی خودرو ذکر شده است. در مجموع قوای پیشرانه این خودرو ۳۶۱ اسب بخار قدرت و ۳۶۸ فوت-پوند گشتاور خواهد داشت.

آئودی A7 Sportback 55 TFSI e quattro قادر است طی مدت ۵٫۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و سقف سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. خودروی هایبریدی جدید آئودی به باتری‌های لیتیوم یونی ۱۴٫۱ کیلووات ساعتی مجهز شده که در صورت اتصال به شارژرهای سریع تنها ظرف ۲٫۵ ساعت بطور کامل شارژ خواهند شد و با شارژرهای ۲۳۰ ولتی نیز شارژ کامل آنها حدود ۷ ساعت زمان خواهد برد. آئودی طی سال جاری و با قیمت حدود ۸۶ هزار دلار این محصول جدید خود را روانه بازار خواهد کرد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *